Indoor Football

Indoor Soccer Draw Friday 28 September 2018

Quarter Finals

Northcross Gym

Please be 5 mins early for your game

From pool games teams have made it into the following groupings for Quarter Finals.

Premiership, Plate and Bowl. 

Premiership teams will play off to determine overall places over next 2 weeks. Knockout games for teams in the Plate and Bowl groups – only winners will go through

   

PREMIERSHIP

 

1

A

Henrold Fc

1st Pool A

C

Loaded Pigz

2nd Pool C

2

A

Stigli Smo

2nd Pool A

C

Dr Ranger FC

1st Pool C

3

B

F2 Tekkerz

1st Pool B

D

Goodbye

2nd Pool D

4

B

Dingos

2nd Pool B

D

Thanks Susan & Jim

1st Pool D

       
   

PLATE

 

5

A

Golden Boots

3rd Pool A

C

Football Fam

4th Pool C

6

A

Real Sosobad

4th Pool A

C

Power Rangers

3rd Pool C

7

B

Soccer Rockers

3rd Pool B

D

Spitfires V3

4th Pool D

8

B

The Abominations

4th Pool B

D

Rangas

3rd Pool D

       
   

BOWL

 

9

A

Soccer Bears

5th Pool A

C

NX United FC

6th Pool C

10

A

Standing Ovation

6th Pool A

C

Black Falcons

5th Pool C

11

B

Cuzzy’s Uncle Eah

5th Pool B

D

Narks Fc

6th Pool D

12

B

Barbie Dolls

6th Pool B

D

The Sledgehammers

5th Pool D

 

Time

Teams

Teams

Lunchtime 1.10

Soccer Bears v NX United FC

Bowl 1

Lunchtime 1.30

Barbie Dolls v Sledgehammers

Bowl 2

3.10

Henrold FC v Loaded Pigz

QF PREM 1

3.30

Abominations v Rangas

Plate 1

3.50

Dingos v Thanks Susan and Jim

QF Prem  2

4.10

Standing Ovation v Black Falcons

Bowl 3

4.35

F2 Tekkerz v Goodbye

QF PREM 3

5.00

Golden Boots v Football Fam

Plate 2

5.20

Real Sosobad v Power Rangers

Plate 3

5.40

Cuzzy’s Uncle Eah v Narks FC

Bowl 4

6.00

Stigli Smo v Dr Ranger FC

QF Prem 4

6.20

Soccer Rockers v Spitfires v 3

Plate 4

 

 

 


N
OTE: Semi Final and Final Games will be played on the first Friday in Term 4 (19 October)

 

NX Upcoming Events

Thu November 15
Fri November 16
Sun November 18 - Thu November 22
Gisborne, New Zealand
Mon November 19

Quick Links